کسب مقام پنجم در مسابقات Robocup 2017

تیم رباتیک KN2C با کسب مقام سوم در مسابقات بین المللی ایران اپن (پس از تیم های آزاد قزوین MRL و آزاد یزد YRA) در زمینه امدادگر مجوز حضور در مسابقات بین المللی Robocup 2017 را کسب کرد.
این مسابقات با شرکت 19 تیم از سراسر جهان و از کشور هایی چون آمریکا، تایلند، آلمان و کشور میزبان، ژاپن برگزار گردید.
تیم KN2C در اولین حضور خود در این مسابقات ضمن داشتن عملکرد خوب و پایداری بسیار بالا در مرحله ی مقدماتی با پیشی گرفتن از تیم های نام آوری از کشور هایی چون آمریکا، آلمان و مکزیک موفق به کسب مقام پنجم شد و توجه دیگر شرکت کنندگان و حضار را به خود جلب کرد.
طی تصمیمات کمیته ی داوری 4 تیم اول به فینال راه یافتند و تیم KN2C پدیده ی مسابقات لیگ امداد گر مسابقات جهانی Robocup 2017 از ورود به فینال باز ماند این چهار تیم به ترتیب عبارت بودند از:
تیم IRAP از کشور تایلند که سرعت بالای آنها در مسابقات روبوکاپ سال 2016 مقام اول را برای آنها به ارمغان آورد.
تیم Shinobi از کشور ژاپن عملکرد خوبی در تسک های مربوط به مچ و بازو (تسک های dexterity) و همچنین قابلیت نیمه اتوماتیک (Semi-Auto) داشت.
تیم MRL از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که مقام اول ایران اپن سال 1396 و درخشش های متعدد در سطح جهانی را در کارنامه خود دارند.
تیم YRA از دانشگاه آزاد اسلامی یزد که دوم ایران اپن سال 1396 شدند و همچنین دارای درخشش های متعدد در سطح جهانی را در کارنامه خود دارا هستند.
در مراحل پایانی فینال با آتش گرفتن تیم IRAP و خارج شدن آنها از عرصه رقابت و همچنین مشکلات تیم MRL که آنها را از درخشیدن بازداشت، تیم YRA قهرمان مسابقات بین المللی روبوکاپ سال 2017 شد و تیم های MRL، IRAPو Shinobiبه ترتیب در مقام های دوم، سوم و چهارم قرار گرفتند.
لازم به ذکر است که شرکت بتا صنعت ایلیا در این رقابت حامی تیم امدادگر kn2c بوده و این تیم را از حمایت های مادی و معنوی خود بهره‌مند ساخته است.